Odnawialne źródła energii – nowy trend wśród firm

Odnawialne źródła energii - nowy trend wśród firm

Rosnące wciąż ceny za prąd zaczynają być poważnym problemem dla małych, jak i większych przedsiębiorstw. Fotowoltaika dla firm oraz gospodarstw rolnych wydaje się być więc w tym przypadku idealnym rozwiązaniem na to, aby zaoszczędzić gotówkę, której wcale nie będzie tak mało w nadchodzących czasach.

Potwierdzają to chociażby analizy, upublicznione przez Instytut Energii Odnawialnych, który ostrzega – Polska w porównaniu z 2018 rokiem może spotkać się nawet z 50% podwyżką cen za prąd. Co zatem można zrobić? 

Inwestycja – warto postawić na dofinansowania 

Nie da się ukryć, że fotowoltaika Śląsk zwiastuje wielkie możliwości dla przedsiębiorstw. Dzięki niej są one w stanie w znacznym stopniu odciąć się od sieci publicznych, a co za tym idzie wzrastających cen. Nie zmienia to jednak faktu, że wysokiej klasy panele słoneczne potrafią kosztować inwestorów duże kwoty. Aby byli oni w stanie stawić im czoła, to mogą: 

  • ubiegać się o dotacje ze środków regionalnych, 
  • postawić na coraz popularniejszy leasing,
  • zaciągnąć odpowiedni kredyt. 

Panele słoneczne w leasingu 

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że fotowoltaika dla firm daje przedsiębiorcom sporo możliwości. Jedną z nich jest chociażby popularny w ostatnich latach leasing.

Nie tylko zdecydowanie się na niego wiąże się z o wiele prostszymi procedurami (niż jest to w przypadku postawienia własnej farmy paneli), ale i z możliwością wpisania wydatków związanych z leasingiem w koszty działalności. Tak przemyślana fotowoltaika Śląsk może pracować wydajnie na przestrzeni nawet kilkudziesięciu lat