Instalacja fotowoltaiczna – inwestycja godna uwagi

Instalacja fotowoltaiczna - inwestycja godna uwagi

Urządzenia elektryczne będą działać tylko wówczas, gdy zapewnimy im prąd. Większość z nas korzysta z energii dostarczanej przed dostawców i pozyskiwanej w mało ekologiczny sposób. Tymczasem warto poznać bliżej panele słoneczne. Fotowoltaika Żywiec to rozwiązanie godne uwagi.

Co składa się na instalację fotowoltaiczną?

Instalacja fotowoltaiczna to cały zestaw, który zbudowany jest przede wszystkim z panele fotowoltaicznych. Są one najważniejszym elementem.

Panele słoneczne mogą być umieszczone albo na dachu (co stosowane jest zdecydowanie najczęściej), albo na gruncie. Oprócz nich instalacja obejmuje również inwerter. Jest to urządzenie przekształcające prąd stały w prąd zmienny, z którego możemy korzystać w gniazdkach. Montaż paneli fotowoltaicznych obejmuje również montaż zabezpieczeń przeciwnapięciowych. Dzięki nim instalacja jest w pełni bezpieczna i nie należy obawiać się ewentualnych wyładowań.

Rodzaje instalacji fotowoltaicznej

Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych, należy pamiętać, że do wyboru mamy kilka systemów. Są to:

  • on grid;
  • off grid;
  • system hybrydowy.

Zdecydowanie najczęściej osoby, które zainteresowała fotowoltaika Małopolskie decydują się na system on grid, w którym ogniwa fotowoltaiczne są zintegrowane z siecią elektroenergetyczną. Produkowaną energię zużywa się na bieżąco. Jeśli powstają nadwyżki, to są przesyłane do zakładu energetycznego.

Ogniwa fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. Ci, którzy chcą mieć panele słoneczne bez trudu znajdą dzisiaj firmę, której przedmiotem działania jest fotowoltaika Śląsk. Taką firmę można znaleźć w największych polskich miastach, takich jak Kraków oraz Katowice.