Home Home
 
AktualnościZdjęcia z budowy

Informacja o połączeniu spółek

Uprzejmie informujemy, że Zarządy spółek PBM Południe S.A., PBM Południe Development Sp. z o.o., PBM Południe Tour sp. z o.o. z i Hot-Pol sp. z o.o. podjęły decyzję o połączeniu spółek poprzez przejęcie przez PBM Południe S.A. Szczegółowy Plan Połączenia Spółek zamieściliśmy poniżej:
PLAN POŁĄCZENIA spółek kapitałowych PBM Południe S.A., PBM Południe Development Sp. z o.o., PBM Południe Tour sp. z o.o., Hot-Pol sp. z o.o. uzgodniony w dniu 03.10.2017 r. zgodnie z art. 492 § 1 ust. 1 w związku z art. 515 § 1 i art. 516 § 6 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych

Inwestycja Kijowska

Oferujemy powierzchnie biurowe do wynajmu oraz kamienicę biurową do sprzedaży.

Ostatnią zrealizowaną przez Spółkę inwestycją są dwa budynki biurowe przy ulicy Kijowskiej o łącznej powierzchni użytkowej ok. 4,5 tys. mkw.

Inwestycja Kijowska realizowana została w kwartale ulic: Kijowska, Wieczorkiewicza, Brzeska i Markowska na warszawskiej Pradze Północ Jest to kompleks dwóch budynków przeznaczonych na cele biurowo-usługowe.

Inwestycja obejmuje rewitalizację i nadbudowę zabytkowej kamienicy o pow. ok. 2 tys. mkw. przy ul. Kijowskiej 5. Przylega do niej nowy 6 kondygnacyjny budynek biurowy o pow. 2,5 tys. mkw. z recepcją i częścią pomieszczeń usługowych na parterze oraz dwupoziomowym garażem podziemnym. Wyróżnia go ciekawe nadwieszenie (4 kondygnacje) nad ulicą Wieczorkiewicza, pod którym przebiega ruch drogowy. Wejście do budynku od ul. Brzeskiej zaakcentowane zostało zróżnicowanymi materiałami wykończeniowymi z przewagą naturalnego kamienia. Obiekt rozplanowany jest w kształcie zbliżonym do litery L. Wpisana do rejestru zabytków trzykondygnacyjna kamienica z 1869 roku do końca lat 80-tych ubiegłego wieku była użytkowana przez Polskie Koleje Państwowe. Prace budowlane przeprowadzono zgodnie z zaleceniami Konserwatora Zabytków na podstawie przedstawionego i zaakceptowanego programu prac konserwatorskich. Zostały zachowane stare mury zewnętrzne, poziomy układ elewacji, jak również odrestaurowane zostały istniejące elementy sztukaterii. Pasmową kompozycję elewacji podkreśla renowacja podpiwniczenia i cokołu przy wykorzystaniu płyt granitowych. Front budynku zdobią piękne gzymsy i bonie, a dach pokrywa blacha aluminiowa. Wyeksponowana od ulicy Kijowskiej zabytkowa kamienica wyraźnie odcina się od nowych obiektów. Kamienica zyskała dwukondygnacyjną nadbudowę (piętro i antresola). Przeszklony przedsionek został dobudowany do budynku w taki sposób, aby nie przesłaniał istniejącej elewacji parteru. Do oprawy portalu wejściowego i wykonania barierek zewnętrznych balkonów zostało wykorzystane szkło i stal nierdzewna. Na poziomie -1 w kamienicy znajduje się powierzchnia przeznaczona dla działalności restauracyjno – gastronomicznej. Grube na metr piwniczne mury, kolebkowe sklepienia i widoczna na ścianach historyczna cegła stworzyły tu niepowtarzalny nastrój.

Koncepcja stworzona przez warszawską pracownię: Pastewka i Strój Architekci zakłada, że bryły budynków tworząc spójną całość stylistycznie wpisywać się będą w otoczenie i klimat starej Pragi.

Inwestycja dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja Kijowska położona jest w miejscu doskonale skomunikowanym z centrum miasta, dzięki tramwajom i autobusom, kolei podmiejskiej i krajowej (Warszawa Wschodnia i Stadion Wileńska), których przystanki i stacje znajdują się w pobliżu. W odległości kilkuset metrów znajdują się przystanki II linii metra.

Nowa inwestycja Białołęka

Szanowni Państwo,

Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze dla uzyskania pozwolenia na budowę. Spółka jest na etapie uzgodnień z Urzędem Dzielnicy Białołęka i MPWiK.

W bezpośrednim otoczeniu lasów Dąbrówki Szlacheckiej przy ulicy Jana Husa planowana jest realizacja budynku mieszkalnego z garażem podziemnym.

Atutem projektu będą nieduże mieszkania 2 i 3 pokojowe od 34-58m2.

Lokalizacja z dala od ulicznego zgiełku zapewni przyszłym mieszkańcom wypoczynek, ciszę i spokój.

Więcej informacji o projekcie pod numerem telefonu 22 420 52 77PZB WYRÓŻNIŁ INWESTYCJĘ KIJOWSKA
NAGRODĄ "BUDOWA ROKU 2012"

Bussines in Poland marzec 2013

   
© 2009 PBM Południe Development Sp. z o.o.
Siedziba Zarządu: 02-349 Warszawa ul. Baśniowa 3 p. 302, Prezes Zarządu - Elżbieta Nowakowska KRS 0000058383 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy REGON: 017402870, NIP: 526-26-19-743, Wysokość kapitału zakładowego 4 666 500,00 złotych